Jakie mięśnie wyrabia triathlon?

Jakie mięśnie wyrabia triathlon?

Wystarczy spojrzeć na ciała słynnych triathlonistów, by spostrzec, że ta dyscyplina sportowa ma zbawienny wpływ na nasze mięśnie. Katorżniczy wysiłek w dodatku z użyciem różnych technik poruszania się nie pozostawia żadnych szans tkance tłuszczowej, a to oznacza, że prawie wszystkie mięśnie naszego ciała odsłonią się i będą przyciągać wzrok. Jakie mięśnie wyrabia więc triathlon?

Mięśnie ramion w trakcie pływania

Zacznijmy od pierwszej dyscypliny sportowej, która wchodzi w skład triathlonu. Pływanie fantastycznie wpływa przede wszystkim na górne partie naszego ciała. W trakcie poruszania się w wodzie niezbędna jest intensywna praca ramion, barków i pleców, a to oznacza, że właśnie mięśnie, które mieszczą się w górnych częściach ciała są najsilniej wyrabiane zarówno podczas treningów pływackich, jak i w trakcie zawodów triathlonowych. Od pływania w triathlonie z pewnością pięknie wyrzeźbisz biceps i triceps, ale także mięśnie pleców i barków.

Mięśnie nóg w jeździe rowerem i bieganiu

Nie ulega wątpliwości, że przy triathlonie niezbędna jest siła mięśni nóg, które pracują właściwie w każdym z trzech etapów wyścigu na bardzo wysokim poziomie. Podczas jazdy rowerem intensywnie pracują mięśnie ud i łydek, które do wzmożonej pracy są również zmuszane w trakcie biegania. Bardzo często triathloniści mają rozbudowane mięśnie na nogach, jednak przede wszystkim nie ma w tych miejscach szans na powstawanie cellulitu czy gromadzenie się tkanki tłuszczowej.

Mięśnie brzucha przy bieganiu

Kaloryfer na brzuchu to marzenie wielu sportowców i amatorów sportu. Sposobów na jego wyrzeźbienie jest naprawdę wiele, jednak jednym z najefektywniejszych jest bieganie. Podczas każdego treningu biegowego w naturalny sposób odsłaniają się nasze mięśnie skośne brzucha, a także mięsień prosty, dzięki czemu z każdym kolejnym dniem możemy obserwować coraz lepiej wyrobioną kratownicę na brzuchu.

Jakie mięśnie wyrabia triathlon i dlaczego warto na niego postawić?

Nie trudno zauważyć, że triathlon ma jedną ogromną zaletę w kwestii budowania pięknej sylwetki – wyrabia wszystkie, widoczne mięśnie naszego ciała, przez co jesteśmy zbudowani bardzo proporcjonalnie. Mięśnie ramion i pleców intensywnie pracują w trakcie pływania, ale także wzmacniają się podczas biegu. Umięśnienie nóg jest naturalnym następstwem przemierzania sporych odległości na rowerze, a osławiona kratownica na brzuchu robi się sama, gdy dużo biegasz i pływasz. Z triathlonem tkanka tłuszczowa ginie, a wyrobione mięśnie uwidaczniają się i robią niesamowite wrażenie!

Może Cię zainteresować