moc i energia

Ćwiczenia ze skakanką – jak skutecznie ćwiczyć, żeby schudnąć

Skakanie na skakance to jedna z tych czynności, która nierozerwalnie kojarzy nam się z czasem dzieciństwa. Mylą się Ci, którzy myślą, że to tylko forma zabawy – skakanka to świetny sposób na spalanie kalorii i wymodelowanie sylwetki, co możemy osiągnąć dzięki regularnym treningom. Wystarczy zaledwie pół godziny intensywnego skakania, żeby spalić około 300-400 kalorii. Jak skutecznie ćwiczyć, żeby schudnąć? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

 

Zalety ćwiczeń na skakance

 

Regularne treningi na skakance oprócz spalania kalorii, pomogą wymodelować sylwetkę. Poprawią wygląd ramion, pośladków, ud i łydek – wprowadzając skakankę w ruch angażujemy górne partie ciała, skóra na ramionach staje się bardziej jędrna, Ty sam wyglądasz smuklej, a Twoje nogi zachwycają wymodelowanym kształtem. Jednak to nie wszystkie zalety takiej formy treningowej. Ćwiczenia na skakance wpływają na poprawę pracy serca i układu krążenia, powodują wzrost tętna. Regularne treningi ze skakanką pozwolą nie tylko poprawić kondycję, koordynację i równowagę, lecz również wzmocnić ciało i uelastycznić stawy. Ćwicząc ze skakanką przyspieszysz przemianę materii i z pewnością zauważysz spadek wagi. Skakanka to bardzo popularny sprzęt treningowy, który znajdziesz bez większego problemu. Kosztuje grosze, a może znacząco urozmaicić Twoje sesje treningowe.

 

Ćwicz regularnie, by zauważyć pierwsze efekty

 

Najważniejsze w każdym treningu jest odpowiednie przygotowanie i regularność. Najlepsze rezultaty można osiągnąć ćwicząc na skakance codziennie, minimum przez pół godziny. Jeśli jednak wcześniej nie miałeś do czynienia z żadnym sportem i dopiero zaczynasz przygodę z regularną aktywnością fizyczną, zacznij od krótszych sesji. Możesz spróbować ćwiczyć bez przerwy przez pół minuty z dziesięciosekundową przerwą i tak w kółko, aż dobrniesz do 10 minut wysiłku. W miarę upływu czasu stopniowo wydłużaj treningi i staraj się ćwiczyć 3-4 dni w tygodniu. Zauważysz jeszcze lepsze efekty, kiedy połączysz ćwiczenia ze skakanką z treningami siłowymi.

 

Aby trening był przyjemniejszy

 

Ćwiczenia ze skakanką mogą być niezłą frajdą połączoną z efektownym treningiem, który przyniesie Ci mnóstwo korzyści. Aby trening był skuteczny i przyjemny, nie możesz zapomnieć o:

  • Wygodnym stroju – dobrze dopasowany strój, nieograniczający ruchów i odpowiednie buty to klucz do sukcesu.
  • Regularności – lepiej ćwiczyć krótko, kilka razy w tygodniu, niż raz do utraty tchu.
  • Zmianie stylu – jeśli dopadnie Cię ćwiczeniowa monotonia, postaraj się urozmaicać swoje sesje. Zacznij skakać do tyłu lub na jednej nodze – wybór ćwiczeń należy do Ciebie.
  • Dobrej technice – utrzymuj prostą sylwetkę, patrz przed siebie, łokcie trzymaj nisko i nie usztywniaj kolan podczas skoków.

 

Skakanka kojarząca się wielu jako dziecięca zabawa, nie jest polecana osobom z dużą nadwagą i otyłością. Wszyscy, którzy mają problemy ze stawami, krążeniem i cierpią na niewydolność serca, powinni rozejrzeć się za inną formą aktywności. Jeśli masz szczęście nie być w tej grupie, rozpocznij treningi ze skakanką i wymodeluj swoje ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.